Zajęcia twórczo-terapeutyczne dla rodzin

45915506_2199776256962739_2864417597846192128_n

W sierpniu i wrześniu w ramach projektu Więzi odNowa-POWRÓT na Zielonym Wzgórzu odbywają sie kolejne cykle zajęć twórczo-terapeutycznych dla rodzin. Tym razem są to zajęcia z wykorzystaniem fotografii jako metody arteterapeutycznej.

Obraz może powiedzieć więcej niż słowa, zwłaszcza gdy chodzi o trudne sprawy.
Na zajęciach odwołujemy się do wspomnień i wyobraźni, by lepiej zrozumieć siebie i swoją rodzinę.

Specyficzna dziedzina sztuki jaką jest fotografia pozwala na twórcze podejście zarówno na terapeutycznych zajęciach indywidualnych jak i rodzinnych.  Fotografia to wspomnienie, zapis historii rodziny, przyjaźni, przygód, rozwoju i marzeń. To zapis linii własnego życia i zapis okruchów historii własnej rodziny i w ogóle świadectwo czasu.  Daje ona okazję do poznania punktu widzenia bliskich i spojrzenia z perspektywy innych.
Uczestnicy naszych zajęć mają szansę w niezwykły sposób wgłębić się w historię swojej rodziny. Opowieść taka może okazać się istotna w procesie budowania poczucia własnej wartości i tożsamości.
Dorośli i dzieci realizują ciekawe zadania fotograficzne – między innymi dają drugie życie zdjęciom z rodzinnych albumów i tworzą unikalne kolaże, w których przeszłośc miesza się i łączy z teraźniejszaością.
Za pośrednictwem obrazu fotograficznego  wyrażają uczucia, docierają do nierozpoznanych potrzeb, odchodzą od utartych schematów myślowych.