Wystawa

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzenia wystawy pt. „Jestem rodzicem”.
>>>Link do fotorelacji z wystawy wraz z wernisażem w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego oraz finisażu w Stowarzyszeniu Kamienica 56 w Łodzi>>>
Na wystawie znalazły się wybrane zdjęcia z sesji fotograficznych i fragmenty rozmów z rodzicami, przeprowadzonych w ramach naszego >>projektu pt. Więzi odNowa – Powrót>>, który realizowaliśmy, w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim, z dofinansowaniem z Programu FIO, w latach 2018-2019.
Wystawie, będącej podsumowaniem tego projektu, towarzyszył >>film dokumentalny Piotra Ryczko pt. „Więzi odNowa”>> dotyczący tej samej problematyki.
Na wystawie pokazaliśmy historie pięciu matek i ich rodzin – opowiedziane za pomocą fotografii oraz słów, będących cytatami z przeprowadzonych z tymi kobietami wywiadów etnograficznych.
To opowieści o byciu rodzicem w sytuacjach trudnych.

Zdjęcia Matyldy Borczyńskiej.

Zapraszamy do spotkania. Po kliknięciu w poszczególny kafelek – otworzy się pojedynczy cykl zdjęć z sesji fotograficznej poświęconej danej matce (i jej rodzinie) oraz link do odpowiadającego cyklowi wywiadu. Na potrzeby tego wirtualnego spaceru do każdego cyklu dodaliśmy 1-2 zdjęcia z wernisażu wystawy, który odbył się w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego (z udziałem wszystkich bohaterek i ich rodzin). 
Pod ikoną „Jestem rodzicem” – dostępny katalog wystawy: