Pokaz filmu Więzi odNowa

w

20 sierpnia w Zielonym Wzgórzu odbędzie się  bezpłatny kameralny pokaz filmu dokumentalnego pt. Więzi odNowa w reżyserii Piotra Ryczko. Film poprzedzi prezentacja multimedialna wystawy Jestem rodzicem, na której znalazły się wybrane zdjęcia portretowe oraz fragmenty wywiadów narracyjnych z matkami – uczestniczkami projektu Więzi odNowa-Powrót, dotyczącego przerwanych więzi rodzinnych.  Po filmie zapraszamy do dyskusji. Zwiastun filmu

Półgodzinny dokument jest opowieścią o losach trzech matek, których dzieci w pewnym momencie znalazły się poza rodziną.
To wielowymiarowa historia zmagań tych kobiet z systemem i stereotypami a przede wszystkim z samymi sobą w celu odzyskania swych dzieci i uratowania z nimi więzi.
Bohaterki pokazane są na różnych etapach drogi ku temu celowi.
Film i wystawa podważają funkcjonujące społecznie, krzywdzące stereotypy odnoszące się do rodzicielstwa.

Dostępne będą bezpłatne katalogi z reprodukcjami fotogramów oraz inne materiały edukacyjne i informacyjne.
Możliwy będzie zakup naszej książki pt. Więzi odNowa, zawierającej rozmowy z osobami z obszaru przerwanych więzi rodzinnych.

Scenariusz i reżyseria filmu Więzi odNowa: Piotr Ryczko
Kierownictwo i opieka merytoryczna: Anna Guzek i Dorota Rałowiec-Woźniak
Wystawa „Jestem Rodzicem”:
Fotografie – Matylda Borczyńska
Wywiady narracyjne – Matylda Borczyńska, Ewa Chalczyńska

Projekt Więzi odNowa-Powrót realizowany przez Fundację Zielone Wzgórze w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim dofinansowany był ze środków Programu FIO

Kontakt:
fundacjazielonewzgorze@gmail.com