W CSR, przy Archidiecezji Łódzkiej (Broniewskiego 1a), można zwiedzić wystawę „Jestem rodzicem”. Na wystawie: zdjęcia z sesji portretowych i fragmenty wywiadów z uczestniczkami projektu Więzi odNowa-POWRÓT, dotyczącego problematyki więzi, realizowanego przez Zielone Wzgórze w latach 2018-19.
Wiosna – latem, w CSR pokażemy po raz kolejny dokument Więzi odNowa o losach matek, których dzieci znalazły się poza rodziną.
Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Centrum Służby Rodzinie, przy ul Broniewskiego 1a, w Łodzi, od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00; w piątki od 10:00 do 16:00.
Dostępne są bezpłatne katalogi z reprodukcjami fotogramów oraz inne materiały edukacyjne i informacyjne.
Na wystawie znalazły się wybrane zdjęcia z fotograficznych sesji portretowych i fragmenty wywiadów narracyjnych przeprowadzonych z uczestnikami projektu Więzi odNowa – POWRÓT, realizowanego w latach 2018 – 2019 przez Fundację Zielone Wzgórze w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Wywiady z uczestnikami I edycji Projektu (Więzi odNowa 2016-17) składają się na 240-stronicową książkę, wydaną w 2017 roku przez Fundację Zielone Wzgórze, w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu FIO 2016.
Możliwość kupienia KSIĄŻKI (w ramach działalności odpłatnej Fundacji – po kosztach) w czasie trwania wystawy oraz bezpośrednio od Fundacji.
Szczegóły:
https://fundacjazielonewzgorze.org/wiezi-odnowa-rozmowy-z-uczestnikami-projektu/
Wystawa pokazywana była w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego a następnie w siedzibie łódzkiego Stowarzyszenia Kamienica 56. Wystawie towarzyszy film dokumentalny, który powstał w ramach Projektu.
32-minutowy dokument Więzi odNowa to opowieść o losach trzech matek, których dzieci znalazły się w pewnym momencie poza rodziną. To wielowymiarowa historia zmagań tych kobiet z systemem i stereotypami a przede wszystkim z samymi sobą w celu odzyskania swych dzieci i uratowania z nimi więzi. Bohaterki pokazane są na różnych etapach drogi ku temu celowi.
Wystawa wraz z filmem za pośrednictwem obrazu i słowa poddaje pod dyskusję krzywdzące stereotypy odnoszące się do rodzicielstwa.