>>> trailer naszego filmu dokumentalnego>>>

32minutowy dokument pt. „Więzi odNowa” to opowieść o losach trzech matek, których dzieci znalazły się w pewnym momencie poza rodziną. To wielowymiarowa historia zmagań tych kobiet z systemem i stereotypami a przede wszystkim z samymi sobą w celu odzyskania swych dzieci i uratowania z nimi więzi. Bohaterki pokazane są na różnych etapach drogi ku temu celowi.

Film jest częścią projektu „Więzi odNowa – POWRÓT”, realizowanego przez Fundację Zielone Wzgórze w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Fundacja Zielone Wzgórze i reżyser bardzo dziękują bohaterkom za udział w filmie. Podjęły się tego bezinteresownie, wyrażając nadzieję, że autentyczne historie z ich życia, opowiedziane z indywidualnej perspektywy każdej z nich, pomogą innym, znajdującym się w trudnej sytuacji.

scenariusz, reżyseria i zdjęcia: Piotr Ryczko
kierownictwo i opieka merytoryczna:
Anna Guzek, Dorota Rałowiec-Woźniak
produkcja: Fundacja Zielone Wzgórze

Film można obejrzeć na pokazach zamkniętych (obecnie tylko na pokazach online), na zaproszenie lub w siedzibie Fundacji Zielone Wzgórze przy ul. Okólnej 75 w Łodzi, po uprzednim umówieniu się telefonicznym.
Film towarzyszy >>wystawie pt. Jestem rodzicem>>, pokazywany był na wernisażu oraz na finisażu wystawy.