Książka Więzi odNowa

DSC_1242

Książka jest do kupienia w siedzibie Fundacji. Można też zamówić wysyłkę: 515 270 502   fundacjazielonewzgorze@gmail.com
Koszt: 35 zł + koszty przesyłki
Wpłata na konto Fundacji: BNP Paribas
55203000451110000002408110
Tytuł przelewu: książka
Publikacja jest zbiorem 24 rozmów z osobami z obszaru przerwanych więzi.

Oprócz relacji słownych na książkę składają się relacje wizualne.Są to fotografie autorstwa uczestników cykli twórczo-terapeutycznych naszego Projektu. Jest to zapis ich pracy warsztatowej, trwały ślad ich aktywności, wyraz przeżyć i przekaz osobistych refleksji.

Ze wstępu:

Więź – relacja przywiązania…

Relację tę nawiązujemy już na samym początku naszego życia. To ona nadaje mu sens i barwy.

Więzi bywają niekiedy skomplikowane, czasem ulegają przerwaniu w dramatycznych okolicznościach, a doświadczenia z tego obszaru mogą być bardzo trudne, choć często też piękne.

Wśród naszych rozmówców są rodzice, którzy doświadczyli przerwania lub nadwerężenia więzi z dziećmi. Dzieci te znalazły się w domu dziecka, w rodzinie zastępczej lub w adopcji.

Wywiadów udzielili nam też dorośli wychowywani przez inne osoby niż rodzice biologiczni, czyli osoby adoptowane i te, które jakąś część swego życia spędziły w rodzinach zastępczych lub w placówkach.

Rozmawialiśmy także z osobami wychowującymi dzieci z problemami więzi – z pracownikami placówek, rodzicami zastępczymi, rodzicami adopcyjnymi oraz ze specjalistami pracującymi z dzieckiem i z rodziną.

Materiał zgromadzony w tej publikacji ujawnia wielką różnorodność. Niejednakowe postrzeganie i odmienne przekonania naszych rozmówców zostały ukształtowane przez różne doświadczenia.