Zielone Wzgórze na IX e-Zlocie Asystentów Rodziny

logo-OSAR
24-26.09.2020r. wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Zlocie Asystentów Rodziny organizowanym w tym roku na platformie e-learningowej, przez Katedrę Badań nad Edukacją Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Częstochowie, Stowarzyszenie „DLA RODZINY” w Częstochowie, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny.
Wygłosiliśmy prelekcję oraz zaprezentowaliśmy naszą wystawę pt. „Jestem rodzicem” i film dokumentalny „Więzi odNowa”.
Opowiedzieliśmy o naszych metodach pracy z rodziną w kryzysie dezintegracji/zagrożoną dezintegracją poprzez umieszczenie dzieci w pieczy zastępczej.

Po naszym wystąpieniu była możliwość wymiany doświadczeń z uczestnikami i zapoznania się z ciekawymi metodami działań w zakresie wsparcia rodzin – z wielu miejsc w Polsce.