30 listopada, w najbliższy poniedziałek o godz. 17.30 na platformie ZOOM odbędzie się spotkanie online, zorganizowane przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna, Interdyscyplinarny Zespół Badań nad Dzieciństwem Uniwersytetu Warszawskiego i Pracownię Duży Pokój. Nasza Fundacja została zaproszona z filmem w reżyserii Piotra Ryczko pt. „Więzi odNowa”. Film będzie punktem wyjścia do dyskusji nt. macierzyństwa i więzi. Konieczna rejestracja (link do formularza po kliknięciu Czytaj dalej a także w wydarzeniu na FB).
Zapisy przez prosty formularz na stronie (podanie adresu e-mail do wysłania linka):
W dyskusji wezmą udział:
Magdalena Radkowska-Walkowicz (moderacja), Magdalena Arczewska, Anna Guzek (Fundacja Zielone Wzgórze), Ewa Maciejewska-Mroczek, Maria Reimann
Magdalena Radkowska-Walkowicz (moderacja), Magdalena Arczewska, Anna Guzek (Fundacja Zielone Wzgórze), Ewa Maciejewska-Mroczek, Maria Reimann
Spotkanie jest częścią programu Pracowni Duży Pokój, który w tym roku realizowany jest pod hasłem #Kulturawięzi.
W spotkanie wezmą udział:
dr hab. Magdalena Arczewska – socjolożka i prawniczka, pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w badaniach dotyczących wspierania dziecka i rodziny w środowisku lokalnym oraz zmian dotyczących społeczeństwa obywatelskiego. Jest członkinią Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce i Komitetu Generalnego Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych i Sędziów Pokoju. Pełni funkcję redaktorki naczelnej czasopisma naukowego „Dziecko Krzywdzone. Teoria. Badania. Praktyka”, którego wydawcą jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Anna Guzek – prezeska i założycielka Fundacji Zielone Wzgórze, arterapeutka, trenerka komunikacji w nurcie porozumienia bez przemocy, mama adopcyjna dwójki dorosłych dzieci. W Fundacji zajmuje się poradnictwem rodzinnym, wsparciem osób i rodzin przeżywających trudności, prowadzeniem warsztatów arteterapeutycznych, treningów komunikacji, zajęć dla rodzin.
dr hab. Ewa Maciejewska-Mroczek – pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Doktorka socjologii, polonistka i amerykanistka. Członkini Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem. W pracy naukowej interesuje się miejscem i rolą dzieci we współczesnej kulturze, a w szczególności tym, jak realizowane jest ich prawo do bycia wysłuchanymi i do współtworzenia społeczeństwa. Autorka książki „Mrówcza zabawa. Współczesne zabawki a społeczne konstruowanie dziecka” oraz artykułów w polskich i zagranicznych publikacjach naukowych.
dr hab. Magdalena Radkowska-Walkowicz – pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. W pracy naukowej interesuje się antropologią medycyny, nowymi technologiami reprodukcyjnymi, kulturowymi wymiarami pokrewieństwa, genetyki, dzieciństwa i nastoletniości. Autorka wielu publikacji w czasopismach naukowych, autorka książek „Od Golema do Terminatora”, „Doświadczenie in vitro. Niepłodność i nowe technologie reprodukcyjne w perspektywie antropologicznej” oraz redaktorka kilku antologii tekstów. Członkini Komitetu Bioetyki PAN. Prodziekanka ds. badań naukowych Wydziału Nauk o Kulturze i Sztuce UW.
dr Maria Reimann – antropolożka i tłumaczka. Doktorat obroniła na wydziale nauk społecznych Uniwersytetu w Amsterdamie (Faculty of Social and Behavioural Sciences, UvA). Współzałożycielka Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem. Autorka książki „Nie przywitam się z państwem na ulicy. Szkic o doświadczeniu niepełnosprawności” (wydawnictwo Czarne, 2019). W pracy naukowej interesuje się rodziną i tym, jak ludzie układają sobie bliskie relacje i jak o tym mówią.
Spotkanie dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.