Zapraszamy na kanał Zielonego Wzgórza na YT na serwisie YouTube. Zachęcamy do subskrypcji.
Poniżej wybrane filmiki zrealizowane w ramach naszych działań: o naszej Fundacji oraz dotyczące tematyki, którą się zajmujemy.

Oto spot promujący działania naszej Fundacji, autorstwa Piotra Ryczko, absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, reżysera, scenarzysty, pisarza. Ryczko jest też twórcą dokumentu o losach trzech matek, których dzieci znalazły się w pieczy zastępczej, pt. „Więzi OdNowa” (link do trailera filmu>>>) zrealizowanego przez Fundację Zielone Wzgórze, w ramach projektu dofinansowanego ze środków FIO.

Naszym celem jako fundacji jest pomoc rodzinom, które przeżywają kryzys i rodzinom, które chcą się rozwijać. Wspieramy rodziców, których dzieci znalazły się w pieczy zastępczej. Ponad trzydzieścioro dzieci – uczestników naszych działań powróciło do domów biologicznych.

Poniżej fotorelacja z wernisażu wystawy pt „Jestem rodzicem”, będącej podsumowaniem naszego projektu Więzi odNowa – Powrót.  Współorganizatorem wystawy była Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego. Na wystawie znalazły się wybrane zdjęcia z fotograficznych sesji portretowych i fragmenty wywiadów narracyjnych przeprowadzonych z uczestnikami Projektu.

Więź jest wielką siłą, która buduje się bardzo wcześnie (już w okresie prenatalnym) i ma wpływ na całe późniejsze życie człowieka. Na czym polega? Co to są style przywiązania? Zapraszamy do nieco bliższego poznania tych  zagadnień w tej oto krótkiej prezentacji.

A oto krótka relacja z otwartego spotkania edukacyjnego pt. „Zrozumieć więzi” adresowanego do osób pracujących z dziećmi i rodzinami.  Spotkanie odbyło sie wiosną 2019 r. w Centrum Innowacji Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie składało się z 3 części:
1. Rozmowa dwóch matek adopcyjnych nt. osobistych przeżyć
i przemyśleń związanych z budowaniem więzi z dziećmi, które doświadczyły ich zerwania (Anna Desperak-Kędzia i Anna Guzek) oraz dyskusja i odpowiedzi na pytania uczestników.
2. Prezentacja działań Fundacji Zielone Wzgórze.
3. Warsztaty do wyboru:
– Arteterapeutyczny (Matylda Borczyńska)
– Gra autobiograficzna (Justyna Wilińska).

Fundacja Wsparcia i Rozwoju Rodziny „Zielone Wzgórze” pomaga  zagrożonym i rozbitym rodzinom w odbudowie więzi . Przekaż na ten cel 1 % swego podatku (organizator akcji – CRL)

KRS 0000 332 814   cel szczegółowy:  ZIELONE WZGÓRZE