Rodzinne zajęcia terapeutyczne

IGA

Organizujemy w Zielonym Wzgórzu zajęcia terapeutyczne dla pojedynczej rodziny ukierunkowane na więź (cykle kilku/kilkunastu  spotkań)
Stosujemy arteterapię i dogoterapię, wykorzystujemy rękodzieło, fotografię, techniki plastyczne, ruch, dźwięk i zabawę.
Cena: 120 zł za 45 – 60 min (z 1 terapeutką)
Terminy: do uzgodnienia (możliwe weekendy)

Adresaci:
(Rodziny):

RODZICE/RODZIC (BIOL, ADOPC…) i ich DZIECI lub
OPIEKUNOWIE ZASTĘPCZY I WYCHOWYWANE PRZEZ NICH DZIECI.

Zajęcia tego typu sprawdzają się na przykład jako pomoc i wsparcie dla RODZIN BIOLOGICZNYCH w których rodzice mają ograniczone prawa rodzicielskie poprzez umieszczenie dziecka/dzieci w pieczy zastępczej, a także w przypadkach konfliktów okołorozstaniowych.

Cele zajęć:
(ustalane najczęściej indywidualnie, w zależności od problemu). Przykładowo:
– pogłębienie/pogłębienie więzi wewnątrzrodzinnych
– poprawa i rozwój komunikacji w rodzinie
– lepsze radzenie sobie z trudnymi uczuciami
– poprawa poczucia własnej wartości
– zwiększenie poczucia bezpieczeństwa
– edukacja, poszerzenie horyzontów
– rozwój wrażliwości, kreatywności, uważności dzieci i dorosłych
– rozwój zmysłów u dziecka
– rozwijanie odpowiedzialności, obowiązkowości u dziecka
– zdobycie nowych umiejętności
– relaksacja

Na zajęciach będziemy wykorzystywać arte- lub/i dogo-terapię.
Arteterapia (w tym i dogoterapia) może stać się dla danej rodziny okazją do nieskrępowanego i autentycznego spotkania najbliższych sobie osób, rodziców i dzieci, których kontakt na co dzień jest czasem utrudniony lub zaburzony.
W przyjaznym i neutralnym miejscu, wspólnie wybierzemy obszar, nad którym będziemy pracować, z wykorzystaniem technik plastycznych, ćwiczeń ruchowych, muzyki, gier edukacyjnych i rozwojowych oraz zabaw, niekiedy w plenerze lub z udziałem psa pracującego w dogoterapii.
Chcemy wydobyć z rodziny to co najlepsze i pomóc tam gdzie dzieje się coś trudnego.
Spotkania prowadzone są w duchu Porozumienia bez Przemocy według Rosenberga.

Prowadzenie:
pierwsze 3 spotkania:
mgr Anna Guzek (trenerka komunikacji wg porozumienia bez przemocy, arteterapeutka). Potem, w zależności od zapotrzebowania i możliwości – albo kontynuacja z tą samą trenerką albo zajęcia arteterapeutyczne/dogoterapeutyczne prowadzone przez jedną lub dwie trenerki naszej Fundacji (dogoterapeutkę /arteterapeutkę). Dokładny czas trwania ustalamy indywidualnie w zależności od wieku i możliwości dziecka.

Wpłaty gotówką w siedzibie Fundacji lub na konto:
BNP Paribas, 55 2030 0045 1110 0000 0240 8110

Możliwość wystawienia faktury.

Informacje i zapisy:
fundacjazielonewzgorze@gmail.com

Na koniec cyklu wystawiamy zaświadczenia.