W środę 30 października w  godz.16.30 – 19.30
zapraszamy na bezpłatne spotkanie edukacyjne na temat więzi w kontekście trudnych doświadczeń dziecięcych i wczesnej traumy.  Odbędzie się ono w auli Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Pomorska 46/48, Łódź

Pierwsza część spotkania to rozmowa specjalistek, które w oparciu o swe doświadczenie zawodowe będą mówić jak budować więź z dzieckiem z trudnościami w obszarze więzi i jak pomagać rodzinie, która boryka się z zaburzeniami przywiązania.
W drugiej części spotkania będzie możliwe zadawanie pytań. Przewidziana jest dyskusja.

Rozmawiać będą:

Anna Guzek: prezeska i założycielka Fundacji Wsparcia i Rozwoju Rodziny „Zielone Wzgórze”, arteterapeutka i trenerka komunikacji, mama adopcyjna dwojga dorosłych dzieci.
Jolanta Kałużna: psycholog, trenerka umiejętności psychospołecznych, terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju, terapeutka integracji sensorycznej, trenerka Biofeedback EEG, trenerka rodzin adopcyjnych oraz zastępczych PRIDE, terapeutka traumy metodą przedłużonej ekspozycji, terapeutka EMDR. Zajmuje się badaniem neurorozwoju dzieci, badaniem noworodków skalą NBAS Brazeltona, badaniem i terapią dzieci ze spektrum FASD oraz z zaburzeniami przywiązania.
Magdalena Lesiak: psycholog, trenerka programów przygotowujących do pełnienia funkcji rodziny zastępczej i adopcyjnej (Rodzina, PRIDE), współautorka, trenerka i koordynatorka programu dla kandydatów: „Adopcja. Czas serca.” Ukończyła liczne szkolenia z zakresu pracy z rodziną, poradnictwa
i terapii osób po doświadczeniach przemocy, zaniedbań, strat prokreacyjnych i traumy (m.in. NEST
i EMDR). Od 5 lat jest dyrektorką Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi, obecnie jest również superwizorką placówki opiekuńczo – wychowawczej. Prowadzi Adopcyjny Telefon Zaufania.

Na spotkaniu dostępne będą bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne.
Będzie można również zapoznać się z książką Więzi odNowa, zawierającą autentyczne historie osób, które doświadczyły zerwanych więzi oraz relacje osób wychowujących dzieci po takich doświadczeniach.

Zapisy:

Kontakt:

projekt.zielonewzgorze@gmail.com
t. 605356761

Spotkanie jest częścią projektu Więzi odNowa – POWRÓT, realizowanego przez Fundację Zielone Wzgórze w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim, dofinansowanego ze środków Programu FIO.
Podmiotem goszczącym jest Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.

One thought on “„Jak budować więź z dzieckiem po trudnych doświadczeniach” – IV spotkanie edukacyjne – zaproszenie

Możliwość komentowania została wyłączona.