Warsztaty Hanny Dufner nt. DYSOCJACJI

właściwy

Szkolenie adresowane do rodziców adopcyjnych,
zastępczych, biologicznych i specjalistów.

Sobota i niedziela 9 -10 marca 2024 r;
w godzinach:  9:00 – 17:00;
w Zielonym Wzgórzu; ul. Okólna 75 Łódź.

Liczba miejsc ograniczona.
Koszt: 480 zł od osoby za dwa dni szkolenia.

Hanna Dufner – pedagog-psychotraumatolog,
od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Szwajcarii, prowadzi InspiRationalnie
wspierając osoby, które bezpośrednio lub pośrednio doświadczyły traumy.

TEMATYKA

• Wpływ wczesnych urazów na późniejsze funkcjonowanie układu nerwowego w oparciu o teorię mózgu trójjedynego P. MacLeana i teorię poliwagalną S. Porgesa
  • Dysocjacja – pojęcie oraz obecność dysocjacji w rodzicielstwie adopcyjnym i zastępczym
  • Symptomy dysocjacji i ich rozpoznawanie
  • Znaczenie dysocjacji jako regulacyjnego mechanizmu adaptacyjnego
  • Codzienność z dysocjującym dzieckiem – znaczenie regresu i praca z częściami
  • Ważność oddziaływań profilaktycznych
  • Wpływ niekorzystnych doświadczeń z dzieciństwa rodziców i osób wspierających na proces zdrowienia dziecka

PROWADZĄCAHanna Dufner
Hanna Dufner  –  nauczycielka, pedagog-psychotraumatolog i psychotraumatolog, praktyk Somatic Experiencing® metody leczenia traumy wg P. Levine’a, SOMA Embodiment®, EmotionAid® Facilitatorka, certifikowana providerka Safe & Sound Protocol (SSP), certyfikowana w programie Traumatic Stress Studies pod kierownictwem Bessela van der Kolka, edukatorka, autorka/współautorka publikacji dotyczących problematyki terapii zaburzeń posttraumatycznych u dzieci, dynamiki procesów wychowawczych w rodzinach adopcyjnych i zastępczych, a także książki „Dziecko- trauma, wsparcie i rozwój. DROGOWSKAZ”.

KIEDY:
09–10.03.2024;
w godzinach  9:00–17:00    (w tym przerwy: dwie kawowe i jedna dłuższa)

GDZIE:
Fundacja Zielone Wzgórze;  ul. Okólna 75 Łódź
dojazd:  https://fundacjazielonewzgorze.org/kontakt/

ZAPISY I WSZELKIE INFORMACJE:

fundacjazielonewzgorze@gmail.com

KOSZT:
480 zł. od osoby, za dwa dni szkolenia.
Wpłata na konto Fundacji: 55 2030 0045 1110 0000 0240 8110 (BNP Paribas); tytuł wpłaty: Dysocjacja
lub gotówką w siedzibie Fundacji.
Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwację miejsca zapewnia wpłata zaliczki w wys. 120 zł (po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym).

Prosimy o wpłatę całej kwoty do dn. 3 marca.

Możliwość wystawienia FAKTURY

Wystawiamy CERTYFIKAT UCZESTNICTWA

Zapewniamy kawę/herbatę/napoje oraz owoce i drobne przekąski. Obiad we własnym zakresie (na miejscu jest kuchnia, istnieje możliwość podgrzania. Można zamówić dowóz pizzy).