Jak sobie radzić ze złością? warsztat dla rodziców i opiekunów

Jak sobie radzić ze złośca zdjęcie przepuszczone przez FB

19 czerwca w godzinach: 17.00 – 20.00  w  Zielonym Wzgórzu, pierwszy warsztat z tegorocznego cyklu pojedynczych warsztatów dla rodziców i opiekunów.
Warsztaty prowadzone są w duchu Porozumienia bez Przemocy według Marshalla Rosenberga.

Na najbliższym warsztacie przyjrzymy się ZŁOŚCI przez pryzmat teorii poliwagalnej Stephena PorgesaZłość jest uczuciem, które każdy z nas zna.
Jednak… czy na pewno?
Czy wiesz co się kryje za złością, czemu ona służy?
I co to właściwie znaczy radzić sobie z tak trudnym i przykrym uczuciem?
Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas pierwszego warsztatu z tegorocznego cyklu pojedynczych warsztatów dla rodziców i opiekunów.

Porozumienie bez Przemocy to model komunikacji z drugim człowiekiem i z samym sobą oparty na empatii. Podejście to opracowane zostało przez dr Marshalla Rosenberga, psychologa o ogromnym doświadczeniu, który m.in. pracował jako mediator w rejonach konfliktów zbrojnych. Dzięki skupieniu uwagi na uczuciach i potrzebach pokazał, że jest możliwy dialog w konflikcie.

Psychofizjologiczna teoria poliwagalna sformułowana w 1994 r. przez amerykańskiego profesora psychiatrii Stephena Porgesa pozwoliła w nowy sposób spojrzeć na traumę i terapię traumy.
Przez pryzmat tej teorii będzie nam łatwiej zrozumieć co się dzieje w ciele człowieka gdy złość się pojawia się i według jakich scenariuszy może potoczyć się dalsza indywidualna historia tego trudnego uczucia.

Prowadzące:
• mgr Anna Guzek trenerka komunikacji wg porozumienia bez przemocy, arteterapeutka,
• mgr Dorota Rałowiec-Woźniak pedagog, arteterapeutka, absolwentka szkolenia z rodzicielstwa bliskości dla profesjonalistów.

Czas trwania:
4 godziny dydaktyczne

Cena:
60 zł od osoby
lub 50 zł od osoby – dla tych którzy uczestniczyli już w jakichś działaniach Fundacji.

Na koniec warsztatu wystawiamy zaświadczenia.

Wpłaty:
na konto Fundacji (tytuł przelewu złość):
BNP Paribas, 55 2030 0045 1110 0000 0240 8110
lub gotówką w siedzibie Fundacji.
Prosimy o wpłaty do 17 czerwca, po uzgodnieniu telefonicznym.

Informacje i zapisy:
515 270 502,
fundacjazielonewzgorze@gmail.com

Zasady sanitarne obowiązujące w Zielonym Wzgórzu w związku z pandemią: